Pousada Basilica
| Gratis Wi-Fi Gratis Wi-Fi i rummet | Rökning förbjuden Rökfria rum | Luftkonditionering |
| Husdjur Husdjur tillåtna |
Hotellet Pousada Basilica Trindade med 27 rum ligger cirka 6 minuter till fots från Igreja Matriz de Trindade. Det finns en parkering på plats på detta hotell.
Trindades centrum kan nås på 10 minuters promenad. Gästerna på hotellet kommer att befinna sig nära Museu da Memória de Trindade. Boendet ligger också mindre än 500 meter från Municipal Park Lara Guimaraes.
Rummen på Pousada Basilica har flerkanals TV och plattskärms-TV med satellitkanaler samt bekvämligheter som luftkonditionering. Det här hotellet erbjuder gästerna en separat toalett och en dusch i badrummen. Gästerna hittar badlakan och handdukar i badrummen, som är utrustade med en separat toalett och en dusch.
Restaurangen Panela De Barro Restaurante e Lanchonete är perfekt för att testa brasilianska rätter och ligger ett stenkast från Pousada Basilica.
- Lokala sevärdheter
- Santuario Basilica do Divino Pai Eterno450 m
- Miracles Room600 m
- Igreja Matriz de Trindade450 m
- Santa Luzia850 m
- Santuário Basílica do Divino Pai Eterno400 m
- Cineteatro Pai Eterno350 m
- Municipal Park Lara Guimaraes650 m
- Flygplatser
- Santa Genoveva/Goiania flygplats29 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Rökfria rum
- Parkering
- Husdjur tillåtna
På rummet
- Gratis Wi-Fi i rummet
- Luftkonditionering
- LCD-TV
Hotellregler
- Information om extrasängar
- Inga barnsängar tillhandahålls i ett rum.
- Inga extrasängar tillhandahålls i ett rum.
Vanliga frågor
- 🌇
Hur långt är centrum från hotellet Pousada Basilica?
Det tar 10 minuter till fots att komma från hotellet Pousada Basilica till centrum. - 🚗
Var kan vi parkera vår bil vid hotellet Pousada Basilica?
Gäster på hotellet Pousada Basilica kan parkera sina fordon på parkering. - 💵
Vad är priset för ett rum på hotellet Pousada Basilica?
Det genomsnittliga rumspriset på hotellet Pousada Basilica är 44$. För mer information, kontakta hotellpersonalen. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på hotellet Pousada Basilica?
På hotellet Pousada Basilica kan gästerna välja mellan Fyrbäddsrum och Rum med King size-säng.